Як почистити ортопедичний матрац?

Секрет ортопедичного матраца в тому, що його конструкція передбачає багатошаровий наповнювач, іноді разом з пишним пружинним блоком. Якісно почистити такий постільний аксесуар дуже складно, особливо якщо мова йде про застарілі або глибокі плями – наприклад, від пролитої рідини. Ускладнює завдання також незнімний чохол, тканина якого має чимало переваг, однак дуже погано піддається чищенню.

Чи можна прати ортопедичні матраци

Вартість професійного чищення досить висока, тому багато користувачів шукають спосіб позбутися від плям самостійно, в домашніх умовах. І якщо невеликі поверхневі забруднення можна усунути за допомогою м'якої губки і мильного розчину, то продезінфікувати матрац повністю, прибрати запах, що в'ївся, видалити «глибинний» бруд можна тільки з допомогою хорошого промивання.

Випрати самостійно можна тонкі безпружинні матраци, наповнювач яких повністю штучний. В ідеалі така чистка повинна бути дозволена виробником (зверніть увагу на ярлики вироба). Промивати виріб краще теплим душем, уникаючи сильного тертя, скручування, інших способів деформації. Сушити необхідно на відкритому повітрі, час від часу перевертаючи вологий блок.

Однак ортопедичні матраци – це, як правило, пишні і багатошарові аксесуари, філлер яких може мати натуральні компоненти, чутливі до вологи. Такі моделі необхідно здавати в хімчистку, надаючи чіткі дані про наповнювачі.

Переваги професійного чищення матраців:

Ще одна особливість хімчистки – використання засобів, які перешкоджають линяння (домашнє прання часто прозводить до того, що з'являються брудні розводи на чохлі матраца).

Догляд за ортопедичним матрацом

Підтримувати чистоту спального місця – природно для кожного з нас. Регулярна зміна постільної білизни дозволяє захистити матрац від більшості забруднень, проте далеко не завжди тонка тканина здатна стати надійною перешкодою. Рясне потовиділення, сніданки в ліжку, проблеми зі здоров'ям або спільний сон з немовлям – ось кілька ситуацій, в яких матрац брудниться більше звичайного.

Тому дорогі моделі виробники рекомендують відразу ж після покупки доповнювати якісним наматрацником. Тонкий захисний прошарок кріпиться до матраца (кутовими фіксаторами або по периметру), оберігаючи його від пилу, поту, жирових плям і навіть протікань, якщо ви вибрали вологонепроникну модель.

Наматрацник можна прати в домашній пральній машині при досить високих температурах, він швидко сохне, простий у використанні, і коштує набагато дешевше нового матраца, який вам доведеться купити, якщо в старому заведеться грибок, або він просто насититься неприємним запахом.

Деякі матраци не можна почистити, навіть вдавшись до допомоги професіоналів – як правило, мова йде про пишні багатошарові моделі, де використані шари наповнювача, що вимагають взаємовиключних миючих засобів.

Як усунути поверхневі плями

Видалення невеликих забруднень відбувається за тим же алгоритмом, що і очищення будь-якої іншої тканини. Більшу частину плям можна прибрати, або частково освітлити, відтерши м'якою губкою з мінімальною кількістю мильного розчину (не відбілювача). Головне ваше завдання – не допустити проникнення вологи всередину, тому не забудьте добре просушити волого місце. Якщо верхні шари наповнювача не надто делікатні – можна використовувати фен.

Ще один популярний спосіб видалення жирових плям і запаху – обробка содою, коли поверхня матраца посипається сухим порошком (через сито для кращого поширення), а потім змітається щіткою або забирається пилососом.

Найкращий спосіб продовжити термін служби виробу – враховувати рекомендації виробника по догляду та чищення, в тому числі, регулярно перевертати аксесуар для рівномірного зносу.

Повернутися до списку статей

Для совершения звонка
выберите нужный номер