Протипролежневий матрац - кому і навіщо?

Пролежні – поширене явище, яке виникає при неповноцінному догляді за лежачими хворими. Вони з'являються внаслідок тривалого тиску на певні ділянки тіла: крижі, лопатки, сіднична область, хребет, п'яти і т.д. Щоб уникнути проблеми, потрібно часто міняти положення хворого, що пов'язане з певними складнощами. Альтернативою цьому є протипролежневий матрац – надійний засіб профілактики і лікування пролежнів.

Що таке протипролежневі матраци

Протипролежневий матрац - кому и зачем?

Основний принцип дії матраців проти пролежнів – рівномірний розподіл навантаження на шкіру і м'які тканини в місцях, особливо схильних до поразки. Виріб складається з балонів і комірок, які заповнюються повітрям за допомогою компресора. Тиск в різних зонах безперервно змінюється: одні ділянки стають м'якшими, інші – більш щільними.

Для чого потрібен протипролежневий матрац:

Види протипролежневих матраців

Вироби даного ряду бувають комірчастими і балонними.

Комірчаста модель являє собою матрац, що складається з окремих осередків, заповнених повітрям. Кожен з них з'єднаний з компресором, який працює від електромережі. Вироби рекомендовані пацієнтам, які важать не більше 100 кг.

Типи комірчастих матраців:

  1. З обдувом – комфортність моделі полягає в наявності ефекту вентиляції шкіри. Повітря під вагою хворого виходить через мікроотвори в матеріалі, перешкоджаючи зайвій пітливості.
  2. Статичні – вироби, незалежні від електроживлення; принцип дії заснований на зміні тиску в осередках під дією ваги пацієнта. У процесі використання матрац обтікає тулуб, збільшує площу зіткнення і пом'якшує навантаження на виступаючі частини тіла.

Балонні моделі складаються з секцій трубчастої форми, з'єднаних з блоком живлення. Тиск повітря в балонах постійно змінюється, забезпечуючи масажну дію і перешкоджаючи утворенню пролежнів. Вироби призначені для хворих з масою тіла більше 100 кг.

Типи балонних матраців:

  1. З незалежними балонами – окремими резервуарами, поміщеними в загальний чохол. Більшість секцій (крім кількох статичних) можна при необхідності витягти і замінити.
  2. З обдувом – принцип дії і властивості аналогічні комірчатим моделям.

Матеріали, з яких виготовляють матраци:

Перед тим, як вибрати одну з протипролежневих моделей, потрібно поцікавитися, на яку вагу розрахований матрац. Виріб, розрахований на меншу масу тіла, продавлюватиметься і не зробить належного впливу.

Скільки коштує протипролежневий матрац

Вартість продукції залежить від:

Статичні моделі європейських виробників (Італія, Німеччина), що можуть витримати вагу до 245 кг, коштують від 14 тис. грн. Вироби виконані з високоякісного пінополіуретану або поліуретану.

Ціна на секційні варіанти з ПВХ з компресором в середньому складе від 5 – 6 тис грн.

Комірчасті моделі в порівнянні з балонними, коштують дешевше – з компресором в середньому від 1,5 тис.грн., без компресора – від 1,1 тис.грн.

В комплект входить ремонтний набір, який складається зі спеціального клею і латки.

Щоб полегшити догляд за протипролежневими матрацами, варто придбати захисний чохол. Широкий асортимент наматрацників та іншого спального приладдя пропонує інтернет-магазин Matrason.

Повернутися до списку статей

Для совершения звонка
выберите нужный номер